World for Ukraine
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
www.nakkkim.edu.ua

НАККК іМ – ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЯ, ПАТРІОТИЗМ, КУЛЬТУРА!


Якісна вища освіта, перепідготовка і підвищення кваліфікації в галузі культури і мистецтв

Рівень акредитації - ІV

Диплом державного зразка

Загальні відомості про Академію

Рік заснування - 0З січня 1970 року. Перша назва Академії - Інститут підвищення кваліфікації працівників культури. З 1 вересня 1998 року Постановою Кабінету Міністрів № 1358 від 31 серпня 1998 року на базі Інституту створено Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв.

Ураховуючи загальнодержавне та міжнародне визнання результатів діяльності Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, її вагомий внесок у розвиток національнї освіти та науки указом Президента України В. Ющенка від 12 січня 2010 року № 13/2010 Академії надано статус Національної.

Академія за результатами рейтингу ЮНЕСКО 2009-2015 роки посідає Перше місце серед вищих навчальних закладів у галузі культури і мистецтв України.

З 1985 року Академію очолює Чернець Василь Гнатович, доктор філософії (ЮНЕСКО, 1993 р.), професор (1992 р.), заслужений працівник освіти України (2001 р.), член колегії Міністерства культури України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005 р.), академік АН Вищої школи України, член Спілки журналістів України, Почесний академік Академії мистецтв України.

Навчальний процес забезпечують

 • 265 науково-педагогічних працівників:
 • 46 професорів;
 • 82 доценти;
 • 35 докторів наук;
 • 102 кандидати наук.

Матеріально-технічна база

У шести навчальних корпусах академії розміщуються інформаційно-обчислювальний центр, комп'ютеризовані аудиторії, два інтернет-центри, спеціалізовані аудиторії, бібліотека та читальний зал, де кожен студент може скористатися необхідними матеріалами, підручниками, посібниками відповідно до чинних освітніх стандартів.

Академія має власні професійні студії звукозапису та кабельного телебачення, редакційно-видавничий відділ, видавничий комплекс, сучасні хореографічні класи, навчально-наукову виробничу лабораторію сучасних технологій проектування і будівництва ландшафтних об'єктів, лабораторію менеджменту, мультимедійний центр.

В Академії навчається близько 3000 студентів, в Інституті післядипломної освіти підвищують кваліфікацію щорічно 3000 керівників і провідних фахівців культури і мистецтв, а також 1200 державних службовців.

Регіональні структури:
- Житомирський інститут мистецтв;
- Чернігівський інститут мистецтв та менеджменту культури;
- Рівненський Центр підвищення кваліфікаціі працівників культури;
- Вінницький факультет;
- Кам’янець-Подільський навчально-консультативний пункт;
- Теребовлянський навчально-консультативний пункт.

В Академії готують різні наукові, навчально-методичні, а також спеціалізовані видання.

Проводяться тренінгові семінари із застосування сучасних інформаційних технологій у межах спільного проекту “HamburgEnglish” (Гамбург, Німеччина).Спільно з посольством Німеччини в Україні впроваджено факультатив “Діалог культур: Україна в міжнародних культурних зв’язках” для студентів спеціальності “Менеджмент соціокультурної діяльності” та цикл лекцій “Німецька культура і культурна політика в епоху глобалізації». Спільно з посольством США здійснюєтся програма "Американські лектори" для студентів спеціальності «Менеджер соціокультурної діяльності.

Тому поглиблено вивчаються іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська) та здійснюється безкоштовно підготовка до міжнародних екзаменів TOEIC, TOEFL, FCE, CAE, CPE, IELTS. За результатами успішного тестування випускники академії разом з дипломом мають можливість отримати сертифікат.

Академія співпрацює в напрямку розвитку і впровадження інноваційних послуг в українських бібліотеках з метою подальшої інтеграції України до всесвітнього інформаційного простору в межах програми «Бібліоміст» (фундація Білла та Мелінди Гейтс спільно з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX)).

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, разом з представництвом Європейської комісії в Україні проводить зустрічі на рівні Представництва Ради Європи, що дозволяє виробити практичні навички співпраці, побачити перспективи європейського розвитку.

Фахівці Академії є членами міжнародних організацій, зокрема:

 • Міжнародної асоціації ландшафтних архітекторів країн СНД;
 • Гільдії ландшафтних архітекторів України;
 • Європейської асоціації ландшафтних архітекторів в Брюсселі (Бельгія);
 • ICOMOS;
 • Українського національного комітету Міжнародного комітету збереження індустріальної спадщини – TICCIH – Україна;
 • Міжнародної асоціації музичних бібліотек, архівів і документальних центрів (ІАМL) Франкфурт-на-Майні, Німеччина;
 • Міжнародних хорових асоціацій: АСА, Evropa Cantat;
 • Проекту «Менеджер мистецького середовища» (США – Україна);
 • Міжнародного центру «Європейська ініціатива» Львівського ставропігійського університету. Франкфурт-на-Майні, Німеччина.