World for Ukraine
ВІЙСЬКОВО-МЕДИЧНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЦЕНТР ПІВДЕННОГО РЕГІОНУ
Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (411 ордена Червоної Зірки окружний військовий госпіталь) сформований 18 квітня 1797 року.

Госпіталь здійснював медичне забезпечення у всіх війнах ХУІІІ-ХХ століть та ліквідації епідемій чуми і холери на півдні України.

Особливу сторінку в історію вписав особовий склад госпіталю в роки Великої Вітчизняної війни.

За досягнуті успіхи в медичному обслуговуванні військовослужбовців та у зв'язку з 30-ти річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні 30 квітня 1975 року госпіталь нагороджено Орденом Червоної Зірки.

Сьогодні Військово-медичний клінічний центр Південного регіону - це багатопрофільний, лікувально-профілактичний заклад Збройних Сил України, потужністю на 675 ліжок, зі штатом 220 лікарів і 336 медичних сестер, серед яких - 20 заслужених лікарів України, 2 доктора медичних наук, 14 кандидатів медичних наук, 148 лікарів вищої категорії.

Центр має сертифікат вищої категорії та ліцензію на провадження медичної практики.

У складі Центру 24 клініки, 3 окремих відділення та підрозділи забезпечення. Щорічно у Військово-медичному клінічному центрі стаціонарно лікується понад 20 тис. хворих, обслуговується понад 160 тис. амбулаторних звернень, виконується до 10 тис. оперативних втручань, проводиться майже мільйон лабораторних та понад 50 тис. рентгенологічних досліджень.

За значний внесок у поліпшення медичного обслуговування військовослужбовців Збройних сил України, ветеранів війни та військової служби, членів їх сімей, цивільного населення України колектив Центру неодноразово визнавався кращим лікувальним закладом Південного регіону України.

Про колектив Центру йде добра слава не лише у військах, а й серед цивільного населення.

Нову сторінку в історію сучасної військової медицини вніс особовий склад Центру в надзвичайно складний час для нашої держави. З перших днів висування військ в зону проведення АТО, центр організує медичне забезпечення шляхом здійснення матеріально-технічного постачання, роботи лікарсько-сестринських бригад безпосередньо в бойових порядках, організації роботи польового мобільного госпіталю, евакуації та лікування поранених учасників АТО.
Спільно з волонтерським рухом значно покращена лікувально-діагностична та соціально-побутові бази.

Надано медичну допомогу учасникам АТО:

Рік: 2014

Всього: 1576

Оперативні втручання: 354

Складність: 220 - 66,2%


Рік: 2015

Всього: 3375

Оперативні втручання: 547

Складність: 383 - 66,6%


Рік: 2016 (6 міс)

Всього: 677

Оперативні втручання: 144

Складність: 95-55,9%


61 військовий мобільний госпіталь


Відповідно до Концепції розвитку військової медицини у 2007 році при військово-медичних клінічних центрах були сформовані мобільні госпіталі.
Військовий мобільний госпіталь (багатопрофільний, на 100 ліжок) є спеціалізованим, багатопрофільним, лікувальним закладом охорони здоров'я Збройних Сил України, що призначений для надання кваліфікованої та окремих елементів спеціалізованої медичної допомоги пораненим, травмованим, ураженим, хворим військовослужбовцям та цивільним особам, за визначеним рівнем і обсягом з подальшою евакуацією за призначенням у лікувальні заклади вищого рівня в умовах мирного часу та особливий період, у відповідальності до вимог законодавства України та положень міжнародного гуманітарного права.

Завдяки постійному навчанню особового складу та удосконаленню лікувально-діагностичної бази і соціально-побутової інфраструктури (навчання по розгортанню 7.07. 2007 року, Інфекційний госпіталь 2008 року, Східний щит 2009, всі СІ-БРИЗИ, Болград та щорічні розгортання) мобільний госпіталь у обмежені терміни в травні 2014 року прибув у зону проведення АТО і розпочав надавати всебічну медичну допомогу.

Надано медичну допомогу учасникам АТО:


Medical assistance to the participants of the ATO:

Рік: 2014

Всього звернень: 5922

Госпіталізовано: 2763

Оперативні втручання: 1460
Складні втручання: 228

Рік: 2015

Всього звернень: 5621

Госпіталізовано: 5050

Оперативні втручання: 962

Складні втручання: 70


Рік: 2016

Всього звернень: 7729

Госпіталізовано: 2592

Оперативні втручання: 655

Складні втручання: 143Для покращення лікувально-діагностичного процесу та скорочення терміну лікування поранених та постраждалих військовослужбовців в зоні проведення АТО у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону та 61 Військовому мобільному госпіталі прошу надати допомогу у вигляді:
- відео-ендоскопічний комплекс Karl Storz – 1 к-т;
- УЗД-апарат Logic E9 – 1 к-т;
- оцифровувач рентгензображень AGFA CR 15-X з набором цифрових касет;
- портативний УЗД-апарат ALPINION E-Cube inno – 1 к-т

Начальник Військово-медичного клінічного центру
Південного регіон

полковник медичної служби,
Р.Д.КАЛЬЧУК