World for Ukraine
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК "ДЖАРИЛГАЦЬКИЙ"
www.nppd.com.ua

Національний природний парк «Джарилгацький» створено з метою збереження унікальних причорноморських ландшафтів та їх біологічного різноманіття.

Парк включає в себе територію загальною площею 10 тисяч гектарів, до якої входить острів Джарилгач, Джарилгацька затока та материкова частина узбережжя Чорного моря від міста Скадовськ до селища Лазурне.

На острові Джарилгач (який є найбільшим в Європі незалюдненим островом) на основі ботанічного заказника створено заповідну зону для охорони рідкісного червонокнижного виду - золотобородника цикадового.

У північній та східній частинах острова близько 200 солоних озер і невелика кількість прісних.

Вздовж усього острова прекрасний піщаний пляж зі старим маяком на східному мисі острова. Старовинний маяк збудовано у 1902 р. за проектом автора Ейфелевої вежі у Парижі - Олекса́ндра Гюста́ва Ейфе́ля, і є історичною пам'яткою острова, його окрасою.

Джарилгацька затока включена до спеціального переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, як середовище існування водоплавних птахів, як місце концентрації птахів під час гніздування, сезонних міграцій та зимівлі.

В період міграцій тут збирається до 750 тисяч водоплавних та біляводних птахів. Серед них велика кількість лебедів, качок, гусей, мартинів, сивок.

В Джарилгацькій затоці мешкають 3 види морських ссавців: дельфін афаліна, білобочка чорноморська та азовка. Усі вони занесені до Червоної Книги України.
Іхтіофауна представлена промисловими та цінними (осетровими) видами риб. Близько 50% видового складу риб Чорного моря мешкають у акваторії парку.

Рекреаційна цінність острова зумовлена його кліматом та природою. Завдяки мілководдю морського узбережжя, доброму прогріванню і високій мінералізації вод, рідкісним сполученням степового і морського повітря, насиченого озоном, бромом, хлором, йодом та великою кількістю сонячних днів він має велику лікувальну та оздоровчу цінність.

Національний природний парк «Джарилгацький» співпрацює з Американським міжнародним благодійним фондом «World for Ukraine» за угодою про співпрацю з метою проведення заходів, пов'язаних з охороною навколишнього природного середовища та захистом флори і фауни, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів, генетичного фонду живої природи, унікальної території та природних об'єктів, розташованих на острові Джарилгач, в Джарилгацькій затоці та на материковому узбережжі від міста Скадовськ до селища Лазурне у Херсонській області держави Україна, сприяння здійсненню державних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації на території, закріпленій за Національним природним парком «Джарилгацький».